Alpská borovice limba, vykuřovací směs 15 g

Přírodní vykuřovací směs s borovicí limba šíří dřevitě svěží, ale zároveň uklidňující vůni, která připomíná čerstvě rozřezané dřevo.

Skladem (>5 ks)
Značka: Puja
169 Kč
Kategorie: Vykuřovací směsi

Přírodní vykuřovací směs s borovicí limba uklidňuje nervový systém a napomáhá hlubšímu spánku. Při pálení borovice šíří dřevitě svěží, ale zároveň uklidňující vůni, která připomíná čerstvě rozřezané dřevo.

Švýcarské borovici limba se říká "královna Alp". Vůně jejího dřeva v kombinaci s borovou pryskyřicí a levandulí působí velmi uvolňujícím dojmem, šíří pozitivní energii a zahřívá srdce.

  

Vykuřovadla Puja:
Vykuřovadla Puja používají ty nejkvalitnější ingredience z celého světa. Jsou balena v Německu a za každým jednotlivým vykuřovadlem je mnoho práce a hledání toho správného dodavatele.
Puja byliny, dřeviny a pryskyřice přenášejí čistou vůni přírody. Tato jemná vykuřovadla jsou příjemným zážitkem pro tělo i mysl. Dokáží provonět každou místnost a mohou se podílet na vytvoření míruplné a vyrovnané atmosféry.
Speciální vykuřovací směsi jsou připraveny podle vlastních receptur a příjemně kombinují vůně jednotlivých bylinek, dřevin a kadidel.

Již před tisíci lety objevili léčitelé a šamani různých kultur zvláštní vlastnosti bylin, kořenů a pryskyřic. Při vykuřování vydává každá rostlina specifickou vůni a vytváří speciální atmosféru.
Lidé rychle poznali nejrůznější účinky jednotlivých vonných látek. Některé začaly být používány pro léčbu a blahobyt, jiné ke stimulaci nebo k pročištění, některé jako obětiny a propojení se světem bohů. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.
Se vznikem náboženství se vykuřování stalo součástí náboženských obřadů a zvyků. V křesťanské kultuře jsou dodnes ceněny očistné vlastnosti kadidla, zatímco v buddhistické a hinduistické kultuře jsou do dneška používána nejrůznější vykuřovadla a jejich směsi pro rozličné účely a oslavy.
Vykuřovadla Puja navazují na tyto tradice a zpřístupňují je pro domácí použití. Jméno „Puja“ pochází ze sanskrtu a znamená uctívání nebo duchovní festival.

 

Způsoby použití:

Vykuřování na dřevěných uhlících
Tradiční způsob pálení na uhlí má převážně rituální charakter a slouží pro očistu domácností, vnitřních prostor i pro venkovní použití.

Popis a návod k použití:
1/ Žáruvzdornou nádobu nebo kadidelnici naplňte pískem v dostatečném množství, aby písek izoloval žár z rozžhaveného uhlí a nádoba byla od uhlí dostatečně chráněna. Pokud je kadidelnice vybavena mřížkou, není potřeba použít písek a po zapálení položte uhlík přímo na mřížku kadidelnice.
(Pozn.: Mosazná kadidelnice s mřížkou se při pálení zahřívá a z preventivních důvodů je vhodné ji umístit na podložku, která odolá zvýšenému teplu podstavce kadidelnice. Během pálení se kadidelnice nedotýkejte.)
2/ Do pinzety nebo kovových kleští vezměte uhlík a zapalte ho odspodu pomocí plamene svíčky nebo zapalovače, který podržíte přímo pod uhlím. Uhlík hned po zapálení začne zřetelně jiskřit a prskat, což trvá asi 20-30 sekund. Počkejte do okamžiku, než začne viditelně dýmat. Poté položte uhlík na písek nebo mřížku kadidelnice mělkou prohlubní na jedné ze stran vzhůru a počkejte několik minut, až se uhlík rozžhaví a minimálně na jeho okrajích se vytvoří bílý popelavý povlak.
(Pozn.: Pro větší bezpečnost je dobré během procesu zapalování držet uhlík nad nádobou, aby případné jiskry dopadaly na nehořlavou podložku.)
3/ Po rozžhavení do prohlubně na horní straně uhlíku přidejte špetku vykuřovadla, které se roztaví a postupně vypařuje.
(Pozn: Pro pálení na uhlí jsou obzvlášť vhodné pryskyřice, protože ve velkém teple rychle a intenzívně šíří svou charakteristickou vůni.)
4/ Pro dosažení optimálního zážitku během pálení je dobré vykuřovadlo po malých dávkách opakovaně přisypávat.
5/ Celý proces pálení je ukončen, když uhlí zcela vyhasne.
6/ Po ukončení pálení vyčkejte s likvidací uhlíku několik hodin, protože uhlík může v jádru ještě dlouho doutnat. Podobně je potřeba nechat vychladnout i mosaznou kadidelnici v případě, že ji během pálení používáte.

Vykuřování v mosazné kadidelnici s čajovou svíčkou, nastavitelnou výškou a sítkem:
Pálení v mosazné kadidelnici s čajovou svíčkou, nastavitelnou výškou a sítkem je vhodné hlavně v případech, kdy je vykuřování na uhlí příliš silné nebo se mu není možné plně věnovat. V kadidelnici se sítkem je možné nastavit pozvolnější spalování vykuřovadla s jemnější intenzitou vůně.

Popis a návod k použití:
1/ Umístěte kadidelnici na žáruvzdornou podložku.
(Pozn.: Mosazná kadidelnice se při pálení zahřívá a z preventivních důvodů je vhodné vybrat takovou podložku, která odolá zvýšenému teplu nožiček kadidelnice. Během pálení se kadidelnice nedotýkejte.)
2/ Na jemné sítko na dně misky položte zvolené vykuřovadlo v množství přibližně půl čajové lžičky.
(Pozn.: Použití kadidelnice se sítkem je podobné jako u aromalampy, pouze u kadidelnice je miska na oleje nahrazena jemným sítkem.)
3/ Nastavte vzdálenost sítka od svíčky pod ním a zapalte svíčku. Vzdálenost mezi svíčkou a sítkem určuje intenzitu vůně.
(Pozn.: Menší vzdálenost mezi sítkem a svíčkou je vhodná zejména pro pryskyřice, protože ve velkém teple rychle a intenzivně šíří svou charakteristickou vůni. Pro pálení suchých vykuřovadel, jako jsou dřeva, byliny nebo květy a jejich smĕsi s pryskyřicemi (tzv. vykuřovací směsi) se hodí větší vzdálenost mezi sítkem a svíčkou. Zahřívání vykuřovadla je pak pozvolnější, lépe vyniká jeho typická vůně a tvoří se mnohem méně kouře. Tato varianta pálení je jemnější a vhodná zejména pro vnitřní prostory. Pokud bude vykuřovadlo vonět jen slabě, zmenšete vzdálenost sítka od svíčky.)
4/ V případě pálení čisté pryskyřice nebo směsi s pryskyřicí se doporučuje použít hliníkovou fólii, která se položí na sítko, oddělí pryskyřici od sítka a zabrání tak zalepení sítka roztavenou pryskyřicí nebo kapáním tekuté pryskyřice na svíčku a její případné uhašení.
5/ V závislosti na druhu lze vykuřovadlo opakovaně přisypávat v malých dávkách na sítko a pálit tak po libovolně dlouhou dobu.
6/ Po ukončení pálení je dobré nechat po nějaký čas kadidelnici vychladnout a po vychladnutí vyčistit sítko malým mosazným nebo ocelovým kartáčem.

 

Použití: Pro vykuřování na uhlí nebo v kadidelnici se sítkem a čajovou svíčkou.
Obsah balení: dřevo borovice limba, borovicová pryskyřice, levandule a další
Hmotnost obsahu: 15 g
Země původu: Rakousko
Vyrobeno v Německu.
Distributor: Díky přírodě s.r.o., Nademlejnská 600/1, 198 00 Praha, Česká republika
Skladujte v suchu. Není určeno ke konzumaci.
Charakteristika: Vykuřovadlo