BioAstin Havajský astaxanthin 6 mg s vitamínem D3 Vegan, 60 želatinových pastilek

Jedinečná kombinace Havajského astaxanthinu a vitamínu D3 ve formě chutných želatinových pastilek.

Skladem (>5 ks)
Značka: Nutrex Hawaii
1 350 Kč
Diky prirode havajsky astaxanthin BioAstin s vitaminem D 60 pastilek hlavni
Novinka

BioAstin Havajský astaxanthin s vitamínem D3 je jedinečnou kombinací silného přírodního antioxidantu astaxanthinu z Havaje a vitamínu D3 získaného z lišejníku. Navíc ve formě chutných želatinových pastilek.

Havajský astaxanthin je získáván z řasy Haematococcus pluvialis pěstované v oblasti Kona na Havaji. Vitamín D3 z lišejníku použitý v BioAstinu je rostlinného původu. Jeho vysoká biologická dostupnost zajišťuje jeho snadnou vstřebatelnost a využitelnost. Díky tomuto speciálnímu složení je celý produkt vhodný pro vegetariány i vegany. 

Vitamín D3 je jednou z forem vitamínu D. Jeho pravidelné užívání přispívá k normálnímu vstřebávání a využití vápníku a fosforu v těle. Pomáhá k udržení normálního stavu kostí a zubu, k normální činnosti svalů a k normální funkci imunitního systému. Podílí se také na procesu dělení buněk.

Doporučené dávkování: 2 pastilky 1krát denně spolu s jídlem. Jedna pastilka obsahuje 6 mg havajského astaxanthinu a 12,5 mcg/500 IU vitamínu D3, což odpovídá 250 % referenční hodnoty příjmu vitamínu D.
Denní dávku Havajského astaxantinu s vitamínem D3 je možné užít kdykoliv během dne, a to spolu s jídlem. Doporučuje se jídlo, které obsahuje tuk, jelikož se astaxanthin i vitamín D s tukem lépe vstřebávají do organismu.

 

Astaxanthin je nejsilnější přírodní antioxidant, který lidstvo zná.

Jedná se o červený pigment ze skupiny karotenoidů, který je obsažen především v řasách, planktonu a v živočiších, kteří je konzumují, jako jsou například lososi, krabi, krevety nebo humři. Díky astaxanthinu získávají tyto rostliny a živočichové své typické červené zabarvení. V mnoha případech je astaxanthin označován jako „Král všech karotenoidů.“

Havajský astaxanthin je získáván z řasy Haematococcus pluvialis, která je pěstována v oblasti Kona na Havaji na nejslunečnějším pobřeží USA. Toto čisté a pro řasy přirozené prostředí podporuje růst řas s vysokou koncentrací kvalitního přírodního astaxanthinu. 

 mini_shutterstock_1295267002

    Havajský astaxanthin je držitelem GMP certifikátu.

   Výrobce Havajského astaxanthinu je držitelem GMP certifikátu zaručujícího mimořádnou kvalitu produktu. GMP certifikát je udělován výrobcům, kteří dodržují správné výrobní postupy a přísná kritéria kontroly zaručující trvalou vysokou kvalitu výrobků a obsah účinných látek. Pro koncového spotřebitele je GMP certifikát zárukou kvality, správného složení a bezpečnosti produktu.

Jako antioxidant je astaxanthin:

  • 6000x silnější než vitamín C
  • 800x silnější než koenzym Q10
  • 550x silnější než vitamín E
  • 11x silnější než betakaroten

EyeAstin obsahuje v každé kapsli 3 mg astaxanthinu. Složení softgelové kapsle neobsahuje sóju, laktózu ani konzervační látky.

 

Díky čemu je Havajský astaxanthin Nutrex Hawaii tak jedinečný?

  • Místo pěstování  

Díky své poloze na slunečném havajském pobřeží Kona, má farma na pěstování řasy Haematococcus pluvialis, ze které se astaxanthin získává, více slunečního světla než kterékoliv jiné místo ve Spojených státech. To umožňuje pěstování kvalitního přírodního astaxanthinu nepřetržitě 12 měsíců v roce. Právě vydatný slunečný svit podporuje zvýšenou produkci astaxanthinu v řase, která se tak chrání proti škodlivému UV záření.

  • Bio-zabezpečená zóna

Nutrex Hawaii je jediná farma s mikrořasami, která se nachází v Bio-zabezpečené zóně, ve které je zakázáno používat škodlivé pesticidy a geneticky modifikované organismy. Naše produkty jsou bezpečné a čisté. Co to znamená? Náš Havajský astaxanthin je pěstován bez použití škodlivých pesticidů a herbicidů. Dbáme také na to, aby pěstování nezpůsobovalo erozi půdy a znečišťování vody.

  • 100% pitná voda

Řasy Haematococcus pluvialis, ze kterých se astaxanthin získává, jsou pěstovány ve 100% pitné vodě. Tato voda je shromážděna z nedotčených podzemních vodonosných vrstev Velkého ostrova. Je dokonale pročištěna přírodní filtrací za použití lávových oblázků. Aby bylo zabráněno plýtvání vodou a umožněno navrácení základních živin zpět do vodních nádrží, je většina pitné vody recyklována a znovu použita v nádržích pro další pěstební cyklus. Tento proces přispívá k produkci kvalitního přírodního astaxanthinu, kterým Havajský astaxanthin bezesporu je. 

  • Ultračistá hlubinná oceánská voda 

Do vodních nádrží, ve kterých se pěstuje řasa Haematococcus pluvialis, je přidáváno 5 % hlubinné oceánské vody vypumpované z hloubky až 700 m pod mořskou hladinou. Tato čistá mořská voda dodává řase potřebnou výživu pro její správný růst.

  • Zodpovědnost vůči životnímu prostředí a trvalá udržitelnost

Filozofií společnosti Nutrex Hawaii je zanechat půdu a životní prostředí v lepším stavu, než v jakém se nacházely před tím, než jsme začali s produkcí. Všechny mikrořasy pocházejí z naší 90akrové farmy, která se nachází na nedotčeném Kona pobřeží na Havajském ostrově. Farma byla vybudována na půdě, která byla původně pustým lávovým polem. Naše společnost je neoblomně oddána závazku trvalé udržitelnosti a vše co děláme, děláme s cílem vytvořit čistší, bezpečnější a zdravější svět.

Certifikace a kontrola kvality Havajského astaxanthinu JointAstinu:

Společnost Nutrex Hawaii komerčně pěstuje mikrořasy již více než 35 let. Během této doby vyvinula pokročilé technologie, které používá k výrobě kvalitních doplňků stravy obsahujících astaxanthin a spirulinu. Vysoké kvalitě napomáhá i čisté prostředí Havajských ostrovů, ve kterém se mikrořasy pěstují.

Nutrex Hawaii kontroluje a měří každou fázi produkce Havajského astaxanthinu od pěstování a sklizeň řas, až po výrobu samotných doplňků stravy s obsahem astaxanthinu. Provádí se více než patnáct samostatných testů kvality, aby bylo zajištěno, že Havajský astaxanthin splňuje přísné specifikace výroby a vznikne opravdu kvalitní přírodní produkt. Zařízení pravidelně prochází kontrolami principů Osvědčených výrobních postupů (GMP), kontrolami zpracování a dalšími kontrolami kvality, například na mikrobiální obsah nebo obsah těžkých kovů. Výroba přírodního astaxanthinu společnosti Nutrex Hawaii je registrována jako ISO 9001-2008.

Kromě těchto výše zmíněných kontrol se provádí i testování stability, aby bylo zajištěno, že produkty budou mít uvedené množství astaxanthinu a budou stejně účinné i v době, kdy se dostanou ke konečnému spotřebiteli. Všechny procesy pěstování, extrakce, kapslování a balení jsou tedy nastaveny tak, aby bylo zachováno uvedené množství astaxanthinu v produktech a veškerá předchozí práce při jeho výrobě tak nebyla marná.

Díky všem těmto testům a kontrolám můžeme s určitostí tvrdit, že Havajský astaxanthin patří mezi nejkvalitnější a nejvíce účinné produkty tohoto druhu na světě.

Účinky Havajského astaxanthinu:
Bohužel legislativa Evropské unie do této doby neschválila pro astaxanthin žádné konkrétní výživové nebo zdravotní tvrzení. Z tohoto důvodu není možné výživová a zdravotní tvrzení o astaxanthinu uvést, jelikož neexistují žádná oficiálně schválená, a zákon tak jejich uvedení neumožňuje.

Složení 1 pastilky: extrakt řasy Haematococcus pluvialis (obsahuje 6 mg astaxanthinu), vitamín D3 12,5 mcg/500 IU* (jako cholekalciferol, extrakt z lišejníku) (*250 % referenční hodnoty příjmu), sodík 7,5 mg, maltitol, maltitolový sirup, voda, tapioka, pektin, přírodní aroma. Méně než 2 %: citrát sodný, kyselina jablečná, kyselina citronová, směs sladidel (extrakt ze stévie, monk fruit extrakt), extrakt z listu BIO stévie (rebaudioside A), tapiokový škrob BIO, slunečnicový olej, karnaubský vosk.

Obsah: 60 želatinových pastilek. Vhodné pro vegetariány i vegany.
Země původu: Spojené státy americké (Havaj)
Distributor: Díky přírodě s.r.o., Nademlejnská 600/1, 198 00 Praha, Česká republika, www.dikyprirode.cz.
Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Výrobek se nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Ukládejte mimo dosah dětí. Nevhodné pro děti do 3 let. Těhotné a kojící ženy konzultujte užívání s lékařem. Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
Charakteristika: Doplněk stravy