Košík
objednavky@dikyprirode.cz | +420 731 417 169

Blog

STRUČNÉ PŘEDSTAVENÍ MUMIA

STRUČNÉ PŘEDSTAVENÍ MUMIA

Mumio je starověká bylinná substance a léčivý přípravek, který obsahuje více než 85 minerálů, stopových prvků a dalších látek nezbytných pro optimální funkci lidského těla. V Asii je používáno po tisíce let jako doplněk stravy, protože má mnoho pozitivních účinků.

Z HOR DO VAŠICH DOMOVŮ - ZÍSKÁVÁNÍ MUMIA

Z HOR DO VAŠICH DOMOVŮ - ZÍSKÁVÁNÍ MUMIA

Mohli bychom říci, že mumio je opravdu darem přírody. Koneckonců, je plné vitamínů a minerálů a zároveň má mnoho pozitivních zdravotních účinků na naše tělo a mysl. K dosažení těchto účinků je třeba, aby prošlo určitými kroky a procesy před tím, než doručíme jeho konečný produkt k vašim dveřím. Již jsme napsali dvoudílný blog o rozsáhlém výzkumu původu mumia, který najdete zde (ČÁST 1) a zde (ČÁST 2). Proto nyní můžeme přeskočit část, týkající se jeho vzniku a zabývat se procesem získávání a čištění mumia. Tak tedy, kde začít?

CO JE SPIRULINA?

CO JE SPIRULINA?

Spirulina patří mezi sinice, což jsou jednobuněčné organismy blízké řasám, ale na rozdíl od řas neobsahují buňky sinic buněčné jádro, chloroplasty a mitochondrie. Jelikož ale mají s řasami podobný vzhled a výskyt, často jsou pro zjednodušení označovány jako „mikrořasy“.

HISTORIE MUMIA

HISTORIE MUMIA

Naposledy jsme psali o všeobecných vlastnostech mumia. Tentokrát se podíváme hlouběji na jeho původ. Mumio má dlouhou historii používání v různých kulturách. Není překvapením, že je to nesmírně stará substance a zmínky o jejím použití sahají do starověku – přesněji do 6. století př.n.l. Ve starověkém sanskrtském textu o medicíně a operacích, který se nazývá Sushruta Samhita jsou první zmínky o mumiu jako velmi účinné léčivé látce. Mohli bychom říci, že tato zmínka je nejvýznamnějším odkazem týkajícím se tohoto tématu, který se dochoval ze starověku.

PROSPĚŠNOST MUMIA PRO ŽENY

PROSPĚŠNOST MUMIA PRO ŽENY

Nejprve bychom chtěli zmínit, že mumio není určeno pouze ženám. Ve skutečnosti je vhodné pro všechny - ženy, muže, starší lidi i ostatní věkové kategorie.  Díky svým silným regeneračním schopnostem a více než 85 minerálům a vitamínům v iontové podobě, aminokyselinám a dalším látkám je vhodné pro každého. Nejenom, že ovlivňuje stav duševního zdraví a kognitivních funkcí, ale také má vliv na výkonnost při sportovních aktivitách, na zvládání každodenního stresu, a dokonce může pomoci s určitými zdravotními problémy. Má velkou řadu léčivých účinků, takže není divu, že si tento úžasný dar přírody získává stále větší uznání, které si zaslouží. Již jsme se zabývali mumiem ve sportu, nyní bychom se chtěli podrobněji zmínit o tom, jaký může mít mumio pozitivní vliv na každodenní život žen.

CO JE ASTAXANTHIN?

CO JE ASTAXANTHIN?

Astaxanthin je červený pigment ze skupiny karotenoidů, který je obsažen především v řasách, planktonu a v živočiších, kteří je konzumují, jako jsou například lososi, krabi, krevety nebo humři. V mnoha případech je astaxanthin označován jako „Král všech karotenoidů.“ Astaxanthin je v současnosti považován za nejsilnější přírodní antioxidant

MUMIO: KVALITA NEBO KVANTITA? VELMI DŮLEŽITÁ OTÁZKA V ROCE 2020

MUMIO: KVALITA NEBO KVANTITA? VELMI DŮLEŽITÁ OTÁZKA V ROCE 2020

Pokud je pro vás mumio nová věc a chcete vyzkoušet tuto neuvěřitelnou substanci, pravděpodobně jste si všimli, kolik prodejců vám ji na Google při vašem prvním hledání nabídne. Zatímco jejich množství samo o sobě není něco, čím bychom se měli trápit, rozdíl v ceně tím rozhodně je. Proč přesně se cena tolik liší u něčeho, co se zdá být stejným produktem ve stejném množství?

PROSPĚŠNOST MUMIA PRO MUŽE

PROSPĚŠNOST MUMIA PRO MUŽE

Pokud čtete naše blogy, určitě víte, že jsme se v minulém článku zaměřili na ženy a na to, jak mumio ovlivňuje jejich zdraví a duševní pohodu. Tento blog bychom chtěli věnovat mužům a tomu, jaký vliv může mít mumio na jejich život. Stejně jako ženy čelí i muži v životě řadám výzev a musí činit důležitá rozhodnutí, která vyžadují silné tělo a mysl. Stres a povinnosti spojené s pracovním a soukromým životem mohou být velkou výzvou. Stres oslabuje fyzickou rovnováhu, dochází při něm k velké spotřebě energie a jeho fyzické a duševní následky mohou být velmi závažné. Mumio dokáže s těmito problémy účinně bojovat... pojďme se podívat jak!

PROSPĚŠNÉ SLOŽKY MUMIA

PROSPĚŠNÉ SLOŽKY MUMIA

Již jsme vás obeznámili se všemi pozitivními účinky mumia na naše fyzické i duševní zdraví. Ti, kdo jej pravidelně užívají si pravděpodobně všimli, že mumio ovlivňuje mnoho různých aspektů našeho života. Od zlepšování kognitivních a mentálních funkcí, které hrají důležitou roli v podstatě ve všem, co děláme v našem každodenním životě, až po posílení fyzických, emocionálních a duševních funkcí. Samotné slovo „mumio“ (shilajit) vlastně znamená „ničitel nemoci“, což samo o sobě vysvětluje jeho podstatu.

MUMIO VE SPORTU

MUMIO VE SPORTU

V moderní době často žijeme stresující a rychle se odvíjející život. Děje se to hlavně kvůli všeobecně rychlejšímu tempu a mnozí z nás bojují s tímto každodenním stresem prostřednictvím sportu a cvičení. Někteří lidé si sportem dokonce vydělávají na živobytí jako profesionální sportovci, kteří každý den kladou na svá těla obrovské nároky. Intenzivní cvičení nás často zanechá bez energie a s tělem náchylným ke zraněním, protože náš imunitní systém se ne vždy dokáže vypořádat se vším, co jsme na něj naložili.

RŮZNÁ POUŽITÍ MUMIA

RŮZNÁ POUŽITÍ MUMIA

V našich nedávných blozích jsme zkoumali působení mumia ve sportu, původ této úžasné substance, důležitost jeho kvality a jeho prospěšné vlastnosti. Tentokrát bychom chtěli jít trochu hlouběji a zmínit se o různých možnostech použití mumia, protože jeho využití není omezeno pouze na orální užívání coby doplňku stravy, lze jej použít i dalšími způsoby. Pojďme se na ně podívat.

NOVÝ POHLED NA VZNIK MUMIA: ČÁST 1

NOVÝ POHLED NA VZNIK MUMIA: ČÁST 1

MUMIO VE VĚDĚ

Než se vydáme na tuto cestu, je nutné poznamenat, že do této chvíle nebyl původ mumia nikdy přesně určen. Je to částečně kvůli tomu, že pro detailní rozluštění vzniku mumia by bylo zapotřebí rozsáhlého a nákladného vědeckého výzkumu. Nicméně, Shibnath Ghosal, profesor a vedoucí oddělení léčiv na Institute of Technology, Banaras Hindu University a výzkumný poradce v Natreonu Inc. v Indii a USA, jednu studii provedl. Během své kariéry publikoval přes 400 výzkumných prací v mezinárodních časopisech a je držitelem 15 amerických a mezinárodních patentů na přírodní léčivé přípravky a produkty bioinformatiky.
Zobrazuji 1 až 12 z 14 (celkem stran 2)

Poslední příspěvek

CO JE ASTAXANTHIN?...
CO JE ASTAXANTHIN?...
CO JE SPIRULINA?...
CO JE SPIRULINA?...
PROSPĚŠNOST MUMIA PRO MUŽE...
PROSPĚŠNOST MUMIA PRO MUŽE...
PROSPĚŠNOST MUMIA PRO ŽENY...
PROSPĚŠNOST MUMIA PRO ŽENY...
Z HOR DO VAŠICH DOMOVŮ - ZÍSKÁVÁNÍ...
Z HOR DO VAŠICH DOMOVŮ - ZÍSKÁVÁNÍ...