Dřevěné uhlí, průměr 33 mm, 10 tablet

Dřevěné uhlí pro zapálení kadidel, bylin, dřevin a dalších vykuřovacích materiálů. Doba hoření je přibližně 30 minut.

Skladem (>5 ks)
Značka: Puja
75 Kč
Kategorie: Příslušenství

Dřevěné uhlí pro zapálení kadidel, bylin, dřevin a dalších vykuřovacích materiálů. Doba hoření je přibližně 30 minut.

Rychlozápalné dřevěné uhlíky THREE KINGS tradičně vyráběné v Nizozemsku z evropského bukového dřeva jsou mezinárodně uznávané pro svou kvalitu. Jsou snadno zápalné, bez zápachu a hoří dlouho a rovnoměrně. Používají se v žáruvzdorné kadidelnici nebo misce naplněné pískem.

 

Vykuřovadla Puja:
Vykuřovadla Puja používají ty nejkvalitnější ingredience z celého světa. Jsou balena v Německu a za každým jednotlivým vykuřovadlem je mnoho práce a hledání toho správného dodavatele.
Puja byliny, dřeviny a pryskyřice přenášejí čistou vůni přírody. Tato jemná vykuřovadla jsou příjemným zážitkem pro tělo i mysl. Dokáží provonět každou místnost a mohou se podílet na vytvoření míruplné a vyrovnané atmosféry.
Speciální vykuřovací směsi jsou připraveny podle vlastních receptur a příjemně kombinují vůně jednotlivých bylinek, dřevin a kadidel.

Již před tisíci lety objevili léčitelé a šamani různých kultur zvláštní vlastnosti bylin, kořenů a pryskyřic. Při vykuřování vydává každá rostlina specifickou vůni a vytváří speciální atmosféru.
Lidé rychle poznali nejrůznější účinky jednotlivých vonných látek. Některé začaly být používány pro léčbu a blahobyt, jiné ke stimulaci nebo k pročištění, některé jako obětiny a propojení se světem bohů. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.
Se vznikem náboženství se vykuřování stalo součástí náboženských obřadů a zvyků. V křesťanské kultuře jsou dodnes ceněny očistné vlastnosti kadidla, zatímco v buddhistické a hinduistické kultuře jsou do dneška používána nejrůznější vykuřovadla a jejich směsi pro rozličné účely a oslavy.
Vykuřovadla Puja navazují na tyto tradice a zpřístupňují je pro domácí použití. Jméno „Puja“ pochází ze sanskrtu a znamená uctívání nebo duchovní festival.

 

Způsob použití:

Vykuřování na dřevěných uhlících
Tradiční způsob pálení na uhlí má převážně rituální charakter a slouží pro očistu domácností, vnitřních prostor i pro venkovní použití.

Popis a návod k použití:
1/ Žáruvzdornou nádobu nebo kadidelnici naplňte pískem v dostatečném množství, aby písek izoloval žár z rozžhaveného uhlí a nádoba byla od uhlí dostatečně chráněna. Pokud je kadidelnice vybavena mřížkou, není potřeba použít písek a po zapálení položte uhlík přímo na mřížku kadidelnice.
(Pozn.: Mosazná kadidelnice s mřížkou se při pálení zahřívá a z preventivních důvodů je vhodné ji umístit na podložku, která odolá zvýšenému teplu podstavce kadidelnice. Během pálení se kadidelnice nedotýkejte.)
2/ Do pinzety nebo kovových kleští vezměte uhlík a zapalte ho odspodu pomocí plamene svíčky nebo zapalovače, který podržíte přímo pod uhlím. Uhlík hned po zapálení začne zřetelně jiskřit a prskat, což trvá asi 20-30 sekund. Počkejte do okamžiku, než začne viditelně dýmat. Poté položte uhlík na písek nebo mřížku kadidelnice mělkou prohlubní na jedné ze stran vzhůru a počkejte několik minut, až se uhlík rozžhaví a minimálně na jeho okrajích se vytvoří bílý popelavý povlak.
(Pozn.: Pro větší bezpečnost je dobré během procesu zapalování držet uhlík nad nádobou, aby případné jiskry dopadaly na nehořlavou podložku.)
3/ Po rozžhavení do prohlubně na horní straně uhlíku přidejte špetku vykuřovadla, které se roztaví a postupně vypařuje.
(Pozn: Pro pálení na uhlí jsou obzvlášť vhodné pryskyřice, protože ve velkém teple rychle a intenzívně šíří svou charakteristickou vůni.)
4/ Pro dosažení optimálního zážitku během pálení je dobré vykuřovadlo po malých dávkách opakovaně přisypávat.
5/ Celý proces pálení je ukončen, když uhlí zcela vyhasne.
6/ Po ukončení pálení vyčkejte s likvidací uhlíku několik hodin, protože uhlík může v jádru ještě dlouho doutnat. Podobně je potřeba nechat vychladnout i mosaznou kadidelnici v případě, že ji během pálení používáte.

 

Složení: dřevěné uhlí z evropského bukového dřeva
Obsah balení: 10 tablet (průměr 33 mm)
Země původu: Nizozemsko
Distributor: Díky přírodě s.r.o., Nademlejnská 600/1, 198 00 Praha, Česká republika
Používejte pouze v žáruvzdorné kadidelnici nebo misce naplněné pískem. Neponechávejte žhavé uhlíky bez dozoru. Uchovávejte mimo dosah dětí a zvířat. S likvidací počkejte, dokud není uhlík zcela vyhaslý. Skladujte na suchém místě.
Charakteristika: Vykuřovadlo