Kadidelnice mosazná na čajovou svíčku, nastavitelná výška, průměr 7 cm, výška 11 cm

Ručně vyráběná stylová mosazná kadidelnice s nastavitelnou výškou vyniká svým orientálním vzhledem a vysokou kvalitou zpracování.

Skladem (>5 ks)
Značka: Puja
449 Kč
Kategorie: Příslušenství

Ručně vyráběná stylová mosazná kadidelnice s nastavitelnou výškou vyniká svým orientálním vzhledem a vysokou kvalitou zpracování. Hodí se pro pálení všech druhů vykuřovadel. Je ideální pro pravidelné vykuřování ve vnitřních prostorách.

Součástí balení je náhradní sítko a čajová svíčka.

 

Vykuřovadla Puja:
Vykuřovadla Puja používají ty nejkvalitnější ingredience z celého světa. Jsou balena v Německu a za každým jednotlivým vykuřovadlem je mnoho práce a hledání toho správného dodavatele.
Puja byliny, dřeviny a pryskyřice přenášejí čistou vůni přírody. Tato jemná vykuřovadla jsou příjemným zážitkem pro tělo i mysl. Dokáží provonět každou místnost a mohou se podílet na vytvoření míruplné a vyrovnané atmosféry.
Speciální vykuřovací směsi jsou připraveny podle vlastních receptur a příjemně kombinují vůně jednotlivých bylinek, dřevin a kadidel.

Již před tisíci lety objevili léčitelé a šamani různých kultur zvláštní vlastnosti bylin, kořenů a pryskyřic. Při vykuřování vydává každá rostlina specifickou vůni a vytváří speciální atmosféru.
Lidé rychle poznali nejrůznější účinky jednotlivých vonných látek. Některé začaly být používány pro léčbu a blahobyt, jiné ke stimulaci nebo k pročištění, některé jako obětiny a propojení se světem bohů. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.
Se vznikem náboženství se vykuřování stalo součástí náboženských obřadů a zvyků. V křesťanské kultuře jsou dodnes ceněny očistné vlastnosti kadidla, zatímco v buddhistické a hinduistické kultuře jsou do dneška používána nejrůznější vykuřovadla a jejich směsi pro rozličné účely a oslavy.
Vykuřovadla Puja navazují na tyto tradice a zpřístupňují je pro domácí použití. Jméno „Puja“ pochází ze sanskrtu a znamená uctívání nebo duchovní festival.

 

Způsob použití:

Vykuřování v mosazné kadidelnici s čajovou svíčkou, nastavitelnou výškou a sítkem:
Pálení v mosazné kadidelnici s čajovou svíčkou, nastavitelnou výškou a sítkem je vhodné hlavně v případech, kdy je vykuřování na uhlí příliš silné nebo se mu není možné plně věnovat. V kadidelnici se sítkem je možné nastavit pozvolnější spalování vykuřovadla s jemnější intenzitou vůně.

Popis a návod k použití:
1/ Umístěte kadidelnici na žáruvzdornou podložku.
(Pozn.: Mosazná kadidelnice se při pálení zahřívá a z preventivních důvodů je vhodné vybrat takovou podložku, která odolá zvýšenému teplu nožiček kadidelnice. Během pálení se kadidelnice nedotýkejte.)
2/ Na jemné sítko na dně misky položte zvolené vykuřovadlo v množství přibližně půl čajové lžičky.
(Pozn.: Použití kadidelnice se sítkem je podobné jako u aromalampy, pouze u kadidelnice je miska na oleje nahrazena jemným sítkem.)
3/ Nastavte vzdálenost sítka od svíčky pod ním a zapalte svíčku. Vzdálenost mezi svíčkou a sítkem určuje intenzitu vůně.
(Pozn.: Menší vzdálenost mezi sítkem a svíčkou je vhodná zejména pro pryskyřice, protože ve velkém teple rychle a intenzivně šíří svou charakteristickou vůni. Pro pálení suchých vykuřovadel, jako jsou dřeva, byliny nebo květy a jejich smĕsi s pryskyřicemi (tzv. vykuřovací směsi) se hodí větší vzdálenost mezi sítkem a svíčkou. Zahřívání vykuřovadla je pak pozvolnější, lépe vyniká jeho typická vůně a tvoří se mnohem méně kouře. Tato varianta pálení je jemnější a vhodná zejména pro vnitřní prostory. Pokud bude vykuřovadlo vonět jen slabě, zmenšete vzdálenost sítka od svíčky.)
4/ V případě pálení čisté pryskyřice nebo směsi s pryskyřicí se doporučuje použít hliníkovou fólii, která se položí na sítko, oddělí pryskyřici od sítka a zabrání tak zalepení sítka roztavenou pryskyřicí nebo kapáním tekuté pryskyřice na svíčku a její případné uhašení.
5/ V závislosti na druhu lze vykuřovadlo opakovaně přisypávat v malých dávkách na sítko a pálit tak po libovolně dlouhou dobu.
6/ Po ukončení pálení je dobré nechat po nějaký čas kadidelnici vychladnout a po vychladnutí vyčistit sítko malým mosazným nebo ocelovým kartáčem.


Rozměr: průměr 7 cm, výška 11 cm
Obsah balení: kadidelnice, náhradní sítko, čajová svíčka
Země původu: Indie
Distributor: Díky přírodě s.r.o., Nademlejnská 600/1, 198 00 Praha, Česká republika
Upozornění: Mosazná kadidelnice se při pálení zahřívá a z preventivních důvodů je vhodné vybrat takovou podložku, která odolá zvýšenému teplu nožiček kadidelnice. Během pálení se kadidelnice nedotýkejte. Po ukončení pálení je dobré nechat po nějaký čas kadidelnici vychladnout a po vychladnutí vyčistit sítko malým mosazným nebo ocelovým kartáčem.
Charakteristika: Vykuřovadlo