Palo Santo (posvátné dřevo), přírodní vykuřovadlo 20 g

Přírodní vonné vykuřovadlo s exotickou dřevitou lehce nasládlou vůní. Ve španělštině znamená Palo Santo doslova "posvátné dřevo". Říká se mu také královské kadidlo.

Skladem (>5 ks)
Značka: Puja
149 Kč
Kategorie: Byliny a dřeva

Přírodní vonné vykuřovadlo s exotickou dřevitou lehce nasládlou vůní. Ve španělštině znamená Palo Santo doslova "posvátné dřevo". Říká se mu také královské kadidlo.

Energeticky pročišťuje a zahání negativní vibrace.
Pomáhá dosáhnout vnitřní vyrovnanosti a prohlubuje meditaci.

K výrobě Palo Santo dřívek značky Puja se používají pouze mrtvé stromy (tzv. mrtvé dřevo). Puja Palo Santo se získává výhradně ze stromů z trvale udržitelného hospodaření. Platí zásada: čím déle strom v přírodě odumírá, tím lépe se vyvíjí esenciální pryskyřice uvnitř dřeva. Toto trpělivé a tradiční zpracování stromů zajišťuje vynikající kvalitu našeho výrobku Palo Santo.
Vysoká kvalita je zajištěna tím, že se používají pouze stromy, které setrvaly v přírodě nejméně 3 roky po vyvrácení nebo jejich prasknutí. Ve vzácných případech může posvátné dřevo ležet v přírodě i 10 let.
Tento způsob získávání Palo Santo dřeva je šetrnější k životnímu cyklu lesa a zároveň odpovídá tradičnímu způsobu jeho získávání. Při kácení stromu a jeho následném rychlém zpracování se totiž esenciální pryskyřice ve dřevě téměř nevytvořila nebo jen částečně.

 

Vykuřovadla Puja:
Vykuřovadla Puja používají ty nejkvalitnější ingredience z celého světa. Jsou balena v Německu a za každým jednotlivým vykuřovadlem je mnoho práce a hledání toho správného dodavatele.
Puja byliny, dřeviny a pryskyřice přenášejí čistou vůni přírody. Tato jemná vykuřovadla jsou příjemným zážitkem pro tělo i mysl. Dokáží provonět každou místnost a mohou se podílet na vytvoření míruplné a vyrovnané atmosféry.
Speciální vykuřovací směsi jsou připraveny podle vlastních receptur a příjemně kombinují vůně jednotlivých bylinek, dřevin a kadidel.

Již před tisíci lety objevili léčitelé a šamani různých kultur zvláštní vlastnosti bylin, kořenů a pryskyřic. Při vykuřování vydává každá rostlina specifickou vůni a vytváří speciální atmosféru.
Lidé rychle poznali nejrůznější účinky jednotlivých vonných látek. Některé začaly být používány pro léčbu a blahobyt, jiné ke stimulaci nebo k pročištění, některé jako obětiny a propojení se světem bohů. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.
Se vznikem náboženství se vykuřování stalo součástí náboženských obřadů a zvyků. V křesťanské kultuře jsou dodnes ceněny očistné vlastnosti kadidla, zatímco v buddhistické a hinduistické kultuře jsou do dneška používána nejrůznější vykuřovadla a jejich směsi pro rozličné účely a oslavy.
Vykuřovadla Puja navazují na tyto tradice a zpřístupňují je pro domácí použití. Jméno „Puja“ pochází ze sanskrtu a znamená uctívání nebo duchovní festival.

 

Použití: Palo Santo dřívko opatrně zapalte pomocí sirky nebo nad plamenem svíčky. Nechte ho přibližně půl minuty hořet a poté plamen sfoukněte a s dýmajícím dřívkem v ruce obejděte prostory nebo ho nechte doutnat na nehořlavé podložce.
Obsah balení: Palo Santo (Bursera graveolens)
Hmotnost obsahu: 20 g
Země původu: Peru
Vyrobeno v Německu.
Distributor: Díky přírodě s.r.o., Nademlejnská 600/1, 198 00 Praha, Česká republika
Skladujte v suchu. Není určeno ke konzumaci.
Charakteristika: Vykuřovadlo