PROČ JSOU HAVAJSKÁ SPIRULINA A HAVAJSKÝ ASTAXANTHIN TAK KVALITNÍ?

blog_Spirulina_Nutrex_Hawaii_farma_1

 

Farma na pěstování Havajské spiruliny a Havajského astaxanthinu se nachází na Havaji na ostrově Kona na půdě, která byla původně pustým lávovým polem. Havaj je ideální pro pěstování mikrořas, jelikož je místem s celoročním vydatným slunečním svitem, teplým podnebím, nízkou hustotou osídlení a čistou sladkovodní vodou.

Mezi prvky, které dělají Havajskou spirulinu a astaxanthin jedinečnými patří:

Místo pěstování:

Pobřeží Kona na Havaji má více slunečního světla než kterákoliv jiná oblast Spojených států amerických. Proto je možné zde pěstovat spirulinu i astaxanthin nepřetržitě 12 měsíců v roce. Neustálé vystavení slunečnímu svitu zajišťuje vysokou hladinu karotenoidů ve spirulině a podporuje růst řas s vysokou koncentrací kvalitního přírodního astaxanthinu.

Bio-zabezpečená zóna:

Nutrex Hawaii je jediná farma na pěstování mikrořas, která se nachází v Bio-zabezpečené zóně, ve které je zakázáno používat škodlivé pesticidy, herbicidy, geneticky modifikované organismy nebo průmyslové znečišťující látky. Vyrobené produkty jsou tak bezpečné a čisté.

100 % pitná voda:

Havajská spirulina i astaxanthin jsou pěstovány v nádržích se 100 % pitnou vodou. Tato voda pochází z nedotčených podzemních vodonosných vrstev Velkého ostrova. Je dokonale pročištěná přírodní filtrací za použití lávových oblázků. Aby bylo zabráněno plýtvání vodou a umožněno navrácení základních živin zpět do vodních nádrží, je většina pitné vody recyklována a znovu použita v nádržích pro další pěstební cyklus. Tento proces přispívá k produkci nejvíce nutričně hodnotné spiruliny na světě.  

Ultračistá hlubinná oceánská voda:   

Do vodních nádrží, ve kterých se Havajská spirulina i Havajský astaxanthin pěstují, je přidáváno 5 % hlubinné oceánské vody vypumpované z hloubky až 700 m pod mořskou hladinou. Tato mořská voda dodává mikrořasám stopové prvky a minerály a podporuje jejich správný růst. Havajská spirulina je jedinou spirulinou, pro jejíž pěstování se používá ultračistá hlubinná oceánská voda.

Sušení spiruliny pomocí systému Ocean Chill Drying™:

Unikátní sušící systém Ocean Chill Drying™ zabraňuje oxidaci a znehodnocení karotenoidů, enzymů, fytonutrientů a dalších živin v Havajské spirulině, k čemuž dochází při používání běžných sušících metod. Díky tomuto systému je Havajská spirulina usušena během 3-7 vteřin při použití méně než 1 procenta kyslíku. Díky mimořádně kvalitnímu způsobu sušení a balení je Havajská spirulina dopravena k zákazníkovi ve stejně čerstvém stavu jako v den, kdy byla sklizena.

Nepřetržitá kultivace spiruliny:

V době sklizně se sklízí najednou pouze 70 procent Havajské spiruliny a zbylých 30 procent se ponechá pro další pěstování. Havajská spirulina se tímto způsobem pěstuje nepřetržitě již více než 35 let a od roku 1985 se z ní vyvinul nutričně nadprůměrný kmen s nejvyšší úrovní klíčových živin ze všech spirulin na světě.

Certifikace a kontrola kvality:

Výrobce Havajské spiruliny a Havajského astaxanthinu provádí během jejich výroby více než patnáct samostatných testů kvality, aby bylo zajištěno, že splňují přísné specifikace výroby a vznikne opravdu kvalitní přírodní produkt. Zařízení pravidelně prochází kontrolami principů Správných výrobních postupů (GMP certifikace), kontrolami zpracování a dalšími kontrolami kvality, například na mikrobiální obsah nebo obsah těžkých kovů.

Kromě těchto výše zmíněných kontrol se provádí i testování stability, aby bylo zajištěno, že produkty budou mít uvedené množství aktivních látek a budou stejně účinné i v době, kdy se dostanou ke konečnému spotřebiteli.

Díky prostředí, ve kterém se pěstují, a díky všem testům a kontrolám můžeme s určitostí tvrdit, že Havajská spirulina a Havajský astaxanthin patří mezi nejkvalitnější a nejvíce účinné produkty tohoto druhu na světě.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení