Mořské řasy Sea Moss/Mořský mech BIO prášek 200 g

Mořské řasy Sea Moss/Mořský mech BIO mají neutrální chuť. Používají se k zahuštění různých pokrmů například polévek, omáček, krémů nebo pudinků. Zvyšují nutriční hodnotu jídel. Jsou podobné známějším řasám Irský mech a mají i podobné vlastnosti a chuť.

Skladem (5 ks)
Značka: Porto-Muiños
590 Kč
Kategorie: Mořské řasy

Mořské řasy Sea Moss/Mořský mech BIO mají neutrální chuť. Používají se k zahuštění různých pokrmů například polévek, omáček, krémů nebo pudinků. Zvyšují nutriční hodnotu jídel. Tvarem jsou podobné známějším řasám Irský mech a mají i podobné vlastnosti a chuť.

Mořské řasy Sea Moss/Mořský mech pochází z divoké přírody z čistých vod Atlantského oceánu a jsou sbírány ručně u pobřeží Galicie ve Španělsku. Tato oblast soutoku Atlantského oceánu s Kantaberským mořem na jihu Biskajského zálivu se vyznačuje vydatným slunečním svitem a čistou oceánskou vodou. Díky těmto podmínkám zde vznikl unikátní podmořský ekosystém bohatý na různé druhy mořských řas.

Mořským řasám se často říká mořská zelenina. Tato zelenina mořského původu má vynikající nutriční vlastnosti a velký potenciál ve světě správné výživy. Malé množství mořských řas dodá většině pokrmů bohatou chuť a zvyšuje jejich nutriční hodnotu. Mořské řasy jsou bohaté na minerály a stopové prvky jako například jód. Mají vysoký obsah vlákniny a obsahují kvalitní bílkoviny.

Mořské řasy od společnosti Porto-Muiños jsou pěstovány a sklízeny podle pravidel ekologického zemědělství a nesou označení BIO. Také splňují podmínky certifikace V-Label, která je známkou kvality pro veganské a vegetariánské produkty. Jedná se o regulovaný a udržitelný ruční sběr mořských řas ve volné přírodě na pobřeží při nízkém přílivu nebo s potápěním pod vodou v povolených oblastech jejich přirozeného výskytu. Řasy se suší při nízkých teplotách a po zabalení jsou připraveny k použití v kuchyni jako všestranná přísada k přípravě různých druhů pokrmů.

Příprava: Nevyžadují předchozí přípravu. Lze je přidat rovnou do jídla.

Použití: Jako zahušťovadlo a stabilizátor do omáček, džemů a dezertů. Ve formě prášku jsou vhodné jako koření. Jsou vhodné pro vegetariány i vegany.

Místo sběru: Nejčastěji se vyskytují na pruhu pevniny, který je viditelný při velmi nízkém přílivu na pobřežích otevřených vlnám. Jsou velmi hojné na skalnatých, mírně svažitých místech. 

Vlastnosti:

Chuť a vůně: Neutrální chuť

Barva: Červená, po uvaření se změní na zelenou.

Textura: Chrupavčitá

 

Výživové údaje na 100 g (řas v usušeném stavu):

energetická hodnota 756 kJ / 184 kcal

tuky <0.5 g

- z toho nasycené mastné kyseliny <0.1 g

sacharidy 3 g

- z toho cukry 0 g

vláknina 58 g

bílkoviny 16 g

sůl 6.5 g

jód 26570 µg (17713 % doporučené denní dávky)

 

Složení: 100% mořské řasy Sea Moss/Mořský mech (Mastocarpus stellatus) sušené z ekologického zemědělství.

Mohou obsahovat stopy mořských korýšů, měkkýšů nebo ryb a drobné přírodní části mořského původu.

Hmotnost: 200 g

Vyrobeno ve Španělsku.

Distributor: Díky přírodě s.r.o., Nademlejnská 600/1, 198 00 Praha, Česká republika, www.dikyprirode.cz

EU_Organic_Logo_Colour_OuterLine_rgb

Kontrolováno: CZ-BIO-002. Zemědělská produkce EU.

V-Label_logo

Certifikováno: Produkt je držitelem ochranné známky V-Label, která je zárukou kvality pro veganské a vegetariánské produkty.

Skladujte v suchu, chraňte před teplem. Po otevření uchovávejte v uzavřeném obalu.

Charakteristika: Potravina