Řecké kadidlo růže, přírodní vykuřovadlo 15 g

Velmi jemné kadidlo nakládané podle starořecké tradice v růžovém oleji. Je vyráběno mnichy v jednom z klášterů v Řecku. Otevírá srdce, rozvíjí laskavost a oddanost Božskému.

Skladem (>5 ks)
Značka: Puja
159 Kč
Kategorie: Pryskyřice

Velmi jemné kadidlo nakládané podle starořecké tradice v růžovém oleji. Je vyráběno mnichy v jednom z klášterů v Řecku. Otevírá srdce, rozvíjí laskavost a oddanost Božskému.

Výroba tohoto jemného řeckého klášterního kadidla má dlouhou tradici, která sahá až do 12. století. Růžové kadidlo, jehož základem je pryskyřice Olibanum (u nás známá jako kadidlo), se vyrábí velmi složitým postupem s přídavkem čistých éterických olejů a rostlinných látek.
Pryskyřice se rozemele a smíchá s růžovým olejem. Vzniklá hmota se tence rozválí a ochladí. Poté se nakrájí na malé kousky, které se popráší hořčíkem, aby se navzájem neslepily.
Vůně růže je spojována s láskou, něhou a klidem. Růže se přímo dotýká duše a našich srdcí. Podporuje důvěru, dobrou povahu a oddanost božství. Ale také ve chvílích smutku nás tato láskyplná vůně ochranitelsky obklopuje.

 

Vykuřovadla Puja:
Vykuřovadla Puja používají ty nejkvalitnější ingredience z celého světa. Jsou balena v Německu a za každým jednotlivým vykuřovadlem je mnoho práce a hledání toho správného dodavatele.
Puja byliny, dřeviny a pryskyřice přenášejí čistou vůni přírody. Tato jemná vykuřovadla jsou příjemným zážitkem pro tělo i mysl. Dokáží provonět každou místnost a mohou se podílet na vytvoření míruplné a vyrovnané atmosféry.
Speciální vykuřovací směsi jsou připraveny podle vlastních receptur a příjemně kombinují vůně jednotlivých bylinek, dřevin a kadidel.

Již před tisíci lety objevili léčitelé a šamani různých kultur zvláštní vlastnosti bylin, kořenů a pryskyřic. Při vykuřování vydává každá rostlina specifickou vůni a vytváří speciální atmosféru.
Lidé rychle poznali nejrůznější účinky jednotlivých vonných látek. Některé začaly být používány pro léčbu a blahobyt, jiné ke stimulaci nebo k pročištění, některé jako obětiny a propojení se světem bohů. Je potěšující, že staré kultury zcela nezávisle na sobě učinily podobné objevy a zkušenosti s účinky jednotlivých rostlin.
Se vznikem náboženství se vykuřování stalo součástí náboženských obřadů a zvyků. V křesťanské kultuře jsou dodnes ceněny očistné vlastnosti kadidla, zatímco v buddhistické a hinduistické kultuře jsou do dneška používána nejrůznější vykuřovadla a jejich směsi pro rozličné účely a oslavy.
Vykuřovadla Puja navazují na tyto tradice a zpřístupňují je pro domácí použití. Jméno „Puja“ pochází ze sanskrtu a znamená uctívání nebo duchovní festival.

 

Způsoby použití:

Vykuřování na dřevěných uhlících
Tradiční způsob pálení na uhlí má převážně rituální charakter a slouží pro očistu domácností, vnitřních prostor i pro venkovní použití.

Popis a návod k použití:
1/ Žáruvzdornou nádobu nebo kadidelnici naplňte pískem v dostatečném množství, aby písek izoloval žár z rozžhaveného uhlí a nádoba byla od uhlí dostatečně chráněna. Pokud je kadidelnice vybavena mřížkou, není potřeba použít písek a po zapálení položte uhlík přímo na mřížku kadidelnice.
(Pozn.: Mosazná kadidelnice s mřížkou se při pálení zahřívá a z preventivních důvodů je vhodné ji umístit na podložku, která odolá zvýšenému teplu podstavce kadidelnice. Během pálení se kadidelnice nedotýkejte.)
2/ Do pinzety nebo kovových kleští vezměte uhlík a zapalte ho odspodu pomocí plamene svíčky nebo zapalovače, který podržíte přímo pod uhlím. Uhlík hned po zapálení začne zřetelně jiskřit a prskat, což trvá asi 20-30 sekund. Počkejte do okamžiku, než začne viditelně dýmat. Poté položte uhlík na písek nebo mřížku kadidelnice mělkou prohlubní na jedné ze stran vzhůru a počkejte několik minut, až se uhlík rozžhaví a minimálně na jeho okrajích se vytvoří bílý popelavý povlak.
(Pozn.: Pro větší bezpečnost je dobré během procesu zapalování držet uhlík nad nádobou, aby případné jiskry dopadaly na nehořlavou podložku.)
3/ Po rozžhavení do prohlubně na horní straně uhlíku přidejte špetku vykuřovadla, které se roztaví a postupně vypařuje.
(Pozn: Pro pálení na uhlí jsou obzvlášť vhodné pryskyřice, protože ve velkém teple rychle a intenzívně šíří svou charakteristickou vůni.)
4/ Pro dosažení optimálního zážitku během pálení je dobré vykuřovadlo po malých dávkách opakovaně přisypávat.
5/ Celý proces pálení je ukončen, když uhlí zcela vyhasne.
6/ Po ukončení pálení vyčkejte s likvidací uhlíku několik hodin, protože uhlík může v jádru ještě dlouho doutnat. Podobně je potřeba nechat vychladnout i mosaznou kadidelnici v případě, že ji během pálení používáte.

Vykuřování v mosazné kadidelnici s čajovou svíčkou, nastavitelnou výškou a sítkem:
Pálení v mosazné kadidelnici s čajovou svíčkou, nastavitelnou výškou a sítkem je vhodné hlavně v případech, kdy je vykuřování na uhlí příliš silné nebo se mu není možné plně věnovat. V kadidelnici se sítkem je možné nastavit pozvolnější spalování vykuřovadla s jemnější intenzitou vůně.

Popis a návod k použití:
1/ Umístěte kadidelnici na žáruvzdornou podložku.
(Pozn.: Mosazná kadidelnice se při pálení zahřívá a z preventivních důvodů je vhodné vybrat takovou podložku, která odolá zvýšenému teplu nožiček kadidelnice. Během pálení se kadidelnice nedotýkejte.)
2/ Na jemné sítko na dně misky položte zvolené vykuřovadlo v množství přibližně půl čajové lžičky.
(Pozn.: Použití kadidelnice se sítkem je podobné jako u aromalampy, pouze u kadidelnice je miska na oleje nahrazena jemným sítkem.)
3/ Nastavte vzdálenost sítka od svíčky pod ním a zapalte svíčku. Vzdálenost mezi svíčkou a sítkem určuje intenzitu vůně.
(Pozn.: Menší vzdálenost mezi sítkem a svíčkou je vhodná zejména pro pryskyřice, protože ve velkém teple rychle a intenzivně šíří svou charakteristickou vůni. Pro pálení suchých vykuřovadel, jako jsou dřeva, byliny nebo květy a jejich smĕsi s pryskyřicemi (tzv. vykuřovací směsi) se hodí větší vzdálenost mezi sítkem a svíčkou. Zahřívání vykuřovadla je pak pozvolnější, lépe vyniká jeho typická vůně a tvoří se mnohem méně kouře. Tato varianta pálení je jemnější a vhodná zejména pro vnitřní prostory. Pokud bude vykuřovadlo vonět jen slabě, zmenšete vzdálenost sítka od svíčky.)
4/ V případě pálení čisté pryskyřice nebo směsi s pryskyřicí se doporučuje použít hliníkovou fólii, která se položí na sítko, oddělí pryskyřici od sítka a zabrání tak zalepení sítka roztavenou pryskyřicí nebo kapáním tekuté pryskyřice na svíčku a její případné uhašení.
5/ V závislosti na druhu lze vykuřovadlo opakovaně přisypávat v malých dávkách na sítko a pálit tak po libovolně dlouhou dobu.
6/ Po ukončení pálení je dobré nechat po nějaký čas kadidelnici vychladnout a po vychladnutí vyčistit sítko malým mosazným nebo ocelovým kartáčem.

 

Použití: Pro vykuřování na uhlí nebo v kadidelnici se sítkem a čajovou svíčkou.
Obsah balení: řecké kadidlo růže
Hmotnost obsahu: 15 g
Země původu: Řecko
Vyrobeno v Německu.
Distributor: Díky přírodě s.r.o., Nademlejnská 600/1, 198 00 Praha, Česká republika
Skladujte v suchu. Není určeno ke konzumaci.
Charakteristika: Vykuřovadlo