Mumio a jeho pozitivní vliv na životy žen a mužů

Mumio, známé také jako shilajit, je odedávna ceněnou přírodní substancí bohatou na více než 85 esenciálních minerálů, stopových prvků a dalších živin, jež jsou klíčové pro správnou funkčnost našeho organismu. Tento jedinečný dar přírody se v asijské oblasti využívá již tisíciletí, a to jak pro jeho výživové, tak i léčebné benefity. 

Mumio je integrovanou součástí ájurvédské medicíny a v posledních letech si získává oblibu i u nás, kde je oceňováno pro své minerální bohatství a živiny přínosné pro lidské zdraví. Jeho užití jako doplněk stravy přispívá k posílení odolnosti těla, zvýšení vitality a podporuje zdraví při řešení široké palety zdravotních problémů a onemocnění.

 

Osnova:

Získávání Mumia

Účinky mumia pro zdraví a vitalitu žen

Mumio pro ženy, co chtějí zhubnout

Mumio – klíč k mužské síle, vitalitě a imunitě

Vědecké pohledy na mumio, objektivní studie a jejich závěry

 

Získávání Mumia

Po dlouhé epochy byly vegetace a organické materiály zaklíněné mezi vrstvami skal v horských oblastech Indie, Tibetu a Altaji. Procesem, během něhož na ně působil tlak z hmotnosti hor a extrémní teplotní výkyvy, došlo k jejich transformaci na minerály bohatou substanci, jež prosakuje skrz skály. Tyto pozůstatky vegetace, které podléhaly rozpadu po staletí, jsou shromažďovány v podhůří Himálají a v horských regionech Indie, Tibetu a Altaji. Více informací jsme uváděli v dřívějším článku o získávání mumia.

 

Můžeme tvrdit, že mumio je opravdovým dárkem od přírody. Je bohaté na vitamíny a minerály a přináší mnohé pozitivní zdravotní efekty pro naše tělo i mysl.

 

Získávání mumia z Altajského pohoří, kde se po miliony let formuje v náročných podmínkách a ve výšce přes 3000 metrů, je opravdu náročné. Místní znají místa, kde se tato cenná pryskyřice vyskytuje, někdy i ve formě stalagmitů nebo jezer v jeskyních a štěrbinách, což z ní činí zdroj nejvyšší kvality.


Účinky mumia pro zdraví a vitalitu žen

Mumio, prospěšné pro všechny, je zvláště vhodné pro ženy díky svým regeneračním vlastnostem a bohatému obsahu minerálů a vitamínů. Mumio má pozitivní vliv na ženské reprodukční funkce. Díky velké přítomnosti minerálů a vitamínů je podpořena hormonální rovnováha, dále se zlepšuje menstruační cyklus a mírní PMS, což pozitivně ovlivňuje energii a náladu. Po menopauze přispívá k vyrovnání hormonálních hladin a posílení kostí. 

altai-himalayas-mumio

Mumio pro ženy hledající přirozenou podporu hormonální rovnováhy, zlepšení pleti a vitality. Přírodní síla mumia je tu, aby vám pomohla cítit se lépe každý den.

tlacitko-k-produktu

 

 

 

Mumio pro ženy, co chtějí zhubnout

Mumio pomáhá při hubnutí, podporuje metabolismus cukrů a tuků, což vede k lepší kontrole tělesné hmotnosti. Jeho užívání může zvýšit vitalitu a přispět k lepšímu zvládání každodenního stresu nabízející tak ženám cestu ke zdravějšímu a uspokojivějšímu životnímu stylu.

Mumio a estrogen

Estrogen je zásadní ženský pohlavní hormon. Hraje klíčovou roli ve zdraví ženy, ovlivňuje mnoho aspektů od reprodukční funkce po udržení zdravé pokožky a kostí. 

Zlepšení sexuálního zdraví a plodnosti

Díky svému složení má mumio pozitivní vliv na sexuální zdraví a plodnost žen. Pomáhají zlepšovat libido a podporuje zdravou reprodukční funkci. Vlivem toho může dojít k lepší regulaci menstruačního cyklu a zlepšení celkového reprodukčního zdraví.

Silný imunitní systém

Mumio je také vynikajícím zdrojem antioxidantů, které spolu s minerály a vitamíny tvoří základ silného imunitního systému. Jeho schopnost bojovat proti volným radikálům a zánětlivým procesům představuje základní kámen pro udržení zdravého těla, odolného vůči infekcím a onemocněním.

 

mumio-pro-zeny-vitalita

Jediná kapka této přírodní esence umí zlepšit celý den. Čím dál více žen využívá mumio pro zlepšení svého zdravotního stavu a obnovení energie.

 

Mumio – klíč k mužské síle, vitalitě a imunitě

Mumio se zvláště vyznačuje svými benefity pro muže. Díky svým regeneračním schopnostem a obsahu minerálů a vitamínů silně podporuje imunitní systém, což je zásadní v době rostoucích zdravotních výzev spojených s moderním životním stylem.

Celkově mumio zlepšuje fyzické i duševní zdraví mužů, posiluje jejich vitalitu a pomáhá jim čelit každodenním výzvám.

lzicka-na-mumio

Ideální pro muže všech věkových kategorií, kteří chtějí posílit své zdraví, podpořit svou potenci a udržet si energii na maximu. Dopřejte tento dar přírody sobě nebo svému muži jako dárek pro lepší život.

tlacitko-k-produktu 

 

Jak zvýšit hladinu testosteronu u mužů

Testosteron, klíčový mužský pohlavní hormon, hraje zásadní roli v mnoha oblastech zdraví muže, včetně udržení svalové hmoty, kostní hustoty a sexuální touhy. To má přímý dopad na celkovou fyzickou kondici a pocit vitality.

Mumio je výborný antioxidant. Stejně jako u žen umí spolu s minerály a vitamíny vybudovat silnou imunitu. Antioxidanty pomáhají v boji proti volným radikálům a zánětům, posilují tělo proti infekcím a nemocem.

mumio-pro-muze-lepsi-vykonost

Kombinací těchto přínosů se mumio stává cenným pomocníkem pro muže, kteří chtějí udržet své tělo a mysl ve zdravém stavu, podporovat svou sexualitu a vitalitu, a zároveň posílit svůj imunitní systém pro lepší odolnost proti nemocem.

 

Vědecké pohledy na mumio, objektivní studie a jejich závěry

Mumio přitáhlo pozornost moderních vědců a nutričních specialistů díky jeho propojení s mužským reprodukčním zdravím. 

Jedná se o studii, kde skupina vědců hodnotila efekt mumia na tvorbu spermií u mužů trpících neplodností, přičemž hlavní příčinou je nízký počet spermií.

Průběh studie

Během studie bylo 60 mužům podáváno dvakrát denně 100 mg mumia po hlavním jídle po dobu 90 dní. Všichni účastníci měli počet spermií nižší než 20 milionů, což je podlimitní stav (klasifikovaný také jako oligospermie nebo neplodnost)

Výsledky studie

U 28 účastníků, kteří studii nakonec dokončili, bylo pozorováno výrazné zlepšení ve srovnání s počátečními údaji. 

Díky studii vědci dále zaznamenali:

  • Zvýšení celkového počtu spermií o 61,4 %
  • Zvýšení motility spermií o 12,4 – 17,4 % (schopnost pohybu)
  • Nárůst počtu spermií o 18,9 %
  • Zvýšení hladiny testosteronu v krvi o 23,5 %
  • Zlepšení hladiny hormonu FSH stimulující folikuly

Výsledky a další poznatky získané během studie vedly vědce k závěru, že výsledky podporují ajurvédské tvrzení o schopnosti mumia podporovat sexuální zdraví a zvyšovat plodnost u mužů.

Zde je přiložený zdroj studie

 

nejkvalitnejsi-mumio-banner